ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Tojota: 270 mijë automobila kanë gabime në makinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Tojota: 270 mijë automobila kanë gabime në makinë   Thu Jul 01, 2010 9:53 pm

Prodhuesi
japonez i automobilave, Tojota, njoftoi sot se afro 270 mijë vetura,
përfshirë edhe tipin Lexus, kanë gabime në motorë.

Zëdhënësi Hideaki Homma, tha se kompania ende po i vlerëson masat se
si të veprohet me motorët me gabim, që mund të ndalen derisa vetura
është në lëvizje.

Tojota, që është prodhuesi i dytë më i madh në botë i automobilave,
ishte duke punuar në ripërtritjen e reputacionit pas tërheqjes së afro 8
milionë veturave në mbarë botën, për shkak të gabimeve në ndërruesin e
shpejtësisë dhe mangësive të tjera.

| 01.07.2010)][/url]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Tojota: 270 mijë automobila kanë gabime në makinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Ekonomia dhe Biznesi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog