ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Festivali i katërt folklorik ndërkombëtar 'Skupi 2010' në Çair

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Festivali i katërt folklorik ndërkombëtar 'Skupi 2010' në Çair    Thu Jul 01, 2010 9:56 pm

Nën
përkrahjen e Komunës së Çairit dhe nën organizimin e SHKA “Karshiaka”
edhe këtë vit do të mbahet festivali ndërkombëtar folklorik me
pjesëmarrje të shumë shoqërive kulturore artistike nga R. Maqedonisë,
Kosova, Shqipëria, Turqia, Rusia dhe vende të tjera. Festivali fillon me
datën 2 dhe 3 korrik 2010 në ora 18:00 në amfiteatrin e hapur në Parkun
e Çairit ndërsa do të përfundon me 4 korrik 2010 në Komunën e Sarajit
ku do të shtrohet edhe një darkë solemne në restorantin “Treska”.
| 01.07.2010Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Festivali i katërt folklorik ndërkombëtar 'Skupi 2010' në Çair
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Hapsira Shqiptare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog