ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Shpërthimi në Mitrovicë, BE: Gjeni përgjegjësin!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Shpërthimi në Mitrovicë, BE: Gjeni përgjegjësin!   Sun Jul 04, 2010 1:59 am

Zyrtarët e
lartë të Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuj dhe Ketrin Eshton, kanë
dënuar sulmin e djeshëm në pjesën veriore të Mitrovicës dhe kanë
shprehur shqetësim për “incidentin tragjik dhe krejtësisht të
panevojshëm”.

Presidenti i Bashkimit Evropian, Van Rompuj, ka
kërkuar kthimin e menjëhershme të paqes dhe u ka bërë thirrje të gjitha
palëve që të sillen me përgjegjësi maksimale.

Ndërsa shefja e
BE-së për politikën e jashtme dhe sigurinë, Ketrin Eshton, përmes një
deklarate i ka bërë thirrje Policisë së Kosovës, që me mbështetjen e
EULEX-it, të hetojë incidentin dhe të sigurojë që autorët të nxirren
para drejtësisë. Ky mesazh i shefes së diplomacisë së Bashkimit Evropian
u është dërguar edhe autoriteteve më të larta të Republikës së Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Shpërthimi në Mitrovicë, BE: Gjeni përgjegjësin!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme ne vendi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog