ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Klinton në Poloni, fjalim për demokracinë në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Klinton në Poloni, fjalim për demokracinë në botë   Sun Jul 04, 2010 3:20 am

Krakovi –
Sekretarja amerikane për Marrëdhëniet me Jashtë, Hillari Klinton
mbërriti sot në Krakovi, në jug të Polonisë ku do të mbajë një fjalim
duke konfirmuar angazhimin e administratës Obama në mbështetje të
demokracisë në botë.

''Ajo do të insistojë mbi rëndësinë e
demokracisë, transparencës së shoqërisë dhe lirisë së shtypit", theksoi
një zyrtar i lartë amerikan që po udhëtonte me sekretaren e shtetit.


Klinton do t'i drejtohet të deleguarve të 75 vendeve të mbledhura
në ''Komunitetin e Demokracive'', një iniciativë amerikano-polake
ndërmarrë në vitin 2000 nga ish-sekretarja amerikane e Shtetit,
Madeleine Albright dhe ministri polak i Punëve të Jashtme të asaj kohe,
Bronislaë Geremek.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Klinton në Poloni, fjalim për demokracinë në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog