ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Ekstradohet nga Spanja i kërkuari Mandi Baha

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Ekstradohet nga Spanja i kërkuari Mandi Baha   Sun Jul 04, 2010 3:30 am

Tiranë – Zyra
Qendrore Kombëtare e Interpol Tiranës bëri të mundur ekstradimin nga
Madridi të shtetasit Mandi Baha, i dënuar për vjedhje me armë në
bashkëpunim.

29-vjeçari i lindur në Xibrakë të Elbasanit, në
korrik të vitit 1998, në bashkëpunim me disa persona të tjerë të
armatosur dhe të maskuar, kanë grabitur disa udhëtarë në vendin e
quajtur “Kanali me Kama” në dalje të Elbasanit.

Ai ishte
dënuar nga gjykata me 6 vite burg. Si rezultat i bashkëpunimit të
Interpol Tiranës me Interpol Madridin, më datë 16 shkurt 2009, u bë i
mundur arrestimi, me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë i shtetasit
Mandi Baha.

Në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas ky shtetas i
është dorëzuar përfaqësuesve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Ekstradohet nga Spanja i kërkuari Mandi Baha
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Emigracioni-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog