ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Bep Shiroka, figurë e paharruar për artdashësit shqiptarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Bep Shiroka, figurë e paharruar për artdashësit shqiptarë   Sun Jul 04, 2010 3:57 am

Kryeministri
Berisha, në një mesazh ngushëllimi dërguar sot familjarëve të aktorit të
njohur shkodran, vlerëson se aktori i madh, “me interpretimin e tij
mbresëlënës në kinematografi dhe teatër, u ka falur spektatorëve
shqiptarë shumë role interesante, që do të ruhen gjatë në kujtesën e
tyre”.

Zyra e shtypit e Kryeministrisë bëri të ditur se
në këtë mesazh ngushëllimi Kryeministri Berisha nënvizon se “Bep
Shiroka, me humorin e natyrshëm shkodran, të derdhur me shumë mjeshtëri
në role kinematografike të shkëlqyera, do të mbetet gjithmonë një figurë
e paharruar për Shkodrën dhe për të gjithë artdashësit shqiptarë, të
cilët do ta kujtojnë me nostalgji dhe nderim këtë artist fisnik”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Bep Shiroka, figurë e paharruar për artdashësit shqiptarë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ARTI DHE KULTURA :: Arti Shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog