ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Reformat, Berisha: Opozita të japë kontributin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 37
Data e Regjistrimit : 26/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Reformat, Berisha: Opozita të japë kontributin   Tue Jun 29, 2010 1:18 am


Duke
folur në mbledhjen e grupit kuvendor demokrat, Berisha theksoi se është
e udhës që bashkë me opozitën të bëhen ligje dhe vendime të gjitha
rekomandimet e OSBE-së.


Kryeministri
Sali Berisha ftoi opozitën që të japë kontributin e saj në reformat
kryesore, duke theksuar se mazhoranca do t'i japë të drejtën ekskluzive
të propozimit të amendamenteve.

Duke folur në mbledhjen e grupit kuvendor demokrat, Berisha theksoi se
është e udhës që bashkë me opozitën të bëhen ligje dhe vendime të gjitha
rekomandimet e OSBE-së.

"Në të gjitha reformat, kontributi i opozitës është i domosdoshëm. Për
të gjitha ligjet që kërkojnë tre të pestat, opozita do të ketë të
drejtën të bëjë cdo amendament që është brenda standardeve dhe
mazhoranca do t'i pranojë ato, qoftë për Gjykatën Administrative, Kodin
Elektoral apo imunitetin", u shpreh Berisha.

Sipas tij, bashkëpunimi nuk është gjë tjetër vecse respektit të
sovranitetit të opozitës dhe rolit të saj në parlament.

"Eshtë në interesin më të mirë të vendit që tradita e bashkëpunimit në
parlamentin shqiptar të vijojë edhe më tej", u shpreh Berisha.

Kryeministri kujtoi një vit pas zgjedhjeve të 28 qershorit të vitit
2009, se procesi nuk pati asnjë provë manipulimi dhe ai ishte më
transparenti në historinë e zgjedhjeve shqiptare.
Burimi:Top News
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Reformat, Berisha: Opozita të japë kontributin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog