ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ohri pushtohet nga minjtë të mëdhenj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Ohri pushtohet nga minjtë të mëdhenj   Sun Jul 04, 2010 4:12 am

Pjesa e vjetër të
Ohrit pushtohet nga minj të mëdhenj, njoftojnë nga Enti i mbrojtjes
shëndetësore. Qytetarët ankohen se intensiteti i shumimit të minjve
ishte shumë i madh dhe se nuk janë ndërmarrë aksione për eliminimin e
tyre në 15 vitet e fundit.
“Ato fillojnë të paraqiten edhe në rrugë. Nga pusetat dalin minj të
mëdhenj. Ata rriten, sidomos ato që gjenden në kanalizime dhe fillojnë
të dalin jashtë. Një çift gjatë një viti prodhon disa qindra, dhe nëse
nuk i asgjësojmë ato do të shumohen. Atyre iu përshtaten edhe kushtet
atmosferike dhe vërtet kemi një numër të madh”, ankohet Atanasko
Mihajllov, drejtor i Entit të mbrojtjes shëndetësore– Ohër.
Banorët iu bëjnë thirrje institucioneve që të ndërmarrin masa
urgjente për shfarrosjen e minjve.
"Ka minj, gjarpërinj, ja këtu në këtë pjesë të qytetit. Për madhësinë
mos më pyesni por ka...', tregon një qytetar.
Nga Enti për mbrojtjen shëndetësore shprehen se minjtë paraqesin
rrezik për përhapjen e sëmundjeve ngjitëse, prandaj duhen ndërmarrë
aksione për eliminimin e tyre. Nga pushteti vendor, nën kompetencën e të
cilit është aksioni për eliminimin e minjve thonë se në buxhetin për
këtë vit nuk ka fonde për këtë qëllim.(alsat-m)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Ohri pushtohet nga minjtë të mëdhenj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Hapsira Shqiptare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs