ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 EULEX pohon per arrestime te tjera zyrtaresh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 37
Data e Regjistrimit : 26/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: EULEX pohon per arrestime te tjera zyrtaresh   Tue Jun 29, 2010 1:22 am

28
QerKarin
Limdal, nga EULEX-i ka theksuar se shumë raste të hetimeve kërkojnë
kohë dhe fakti se nuk ka shenja që shihen publikisht, nuk do të thotë që
hetimet nuk po zhvillohen.


Misioni
i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë, EULEX mohon se po
i bëhet presion në hetimet që po i bën ndaj zyrtarëve të lartë në
Kosovë, përderisa vazhdon të paralajmërojë se krahas hetimeve do të bëjë
edhe arrestime të zyrtarëve të implikuar në krim të organizuar dhe
korrupsion.

Karin Limdal, nga EULEX-i ka theksuar se shumë raste të hetimeve
kërkojnë kohë dhe fakti se nuk ka shenja që shihen publikisht, nuk do të
thotë që hetimet nuk po zhvillohen.

“Duhet ta kemi parasysh se jo në të gjitha rastet ka nevojë për
arrestime, në mënyrë që një hetim të zhvillohet”, u shpreh Limdal.

Zyrtarët e EULEX-it, hedhin poshtë mundësitë që ndërhyrjet politike të
jenë shkaktarë të mungesës së arrestimeve të paralajmëruar më parë.

“Prokurorët e EULEX-it dhe hetuesit janë duke bërë punën e tyre pa
ndonjë ndërhyrje nga jashtë. Të 27 shtetet anëtare kanë shprehur
mbështetjen e tyre të plotë për aksionet tona të fundit”, ka thënë
Limdal.

Kjo zëdhënëse ka rikujtuar se faktin se hetimet që po i bën EULEX-i
kërkojnë kohë.
Burimi:Koha Vizion
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
EULEX pohon per arrestime te tjera zyrtaresh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com