ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Kosovë, admirali Stavridis viziton KFOR-in

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Kosovë, admirali Stavridis viziton KFOR-in   Mon Jul 05, 2010 2:10 am

Prishtinë -
Komandanti Suprem i Forcave të Përbashkëta për Evropën, (SACEUR),
admirali Xhejms Stavridis viziton nesër KFOR-in.

Admirali Stavridis do të informohet mbi situatën
aktuale nga komandanti i KFOR-it, gjeneral Markus Bentler, njoftoi sot
për mediat zyra e shtypit e KFOR-it.

Shtabi Suprem i
Forcave të Përbashkëta për Evropë (SHAPE) afër Mons (Belgjikë) është
Shtab i Operacioneve të Komandës Aleate (ACO), një prej dy komandave
strategjike ushtarake të NATO-s.

ACO që udhëhiqet nga
Komandanti Suprem i Forcave të Përbashkëta për Evropë (SACEUR), është
përgjegjës për të gjitha operacionet e Aleancës, duke u nisur nga
ngushtica e Gjibraltarit deri në Afganistan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Kosovë, admirali Stavridis viziton KFOR-in
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog