ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 SHBA-të festojnë 234 vjetorin e pavarësisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: SHBA-të festojnë 234 vjetorin e pavarësisë   Mon Jul 05, 2010 2:39 am

Shtetet
e Bashkuara të Amerikës kremtojnë përvjetorin e 234-të të shpalljes së
pavarësisë. Në Uashington mijëra vetë mblidhen në Parkun Kombëtar për të
festuar me parada, këngë dhe fishekzjarrë e koncerte, ndërsa ekrane
gjigante janë vendosur në shumë pika nga ku festimet mund të ndiqen nga
kushdo.
Veprimtari të tjera do të kryhen në gjithë vendin. Në deklaratën e
presidentit Barak Obama me rastin e 4 Korrikut, thuhet se këmbëngulja
dhe guximi i themeluesve të këtij vendi përballë vështirësive e
problemeve bën themelet e SHBA-ve.
Presidenti amerikan falënderoi burrat dhe gratë në forcat e
armatosura, të cilat shërbejnë nëpër botë dhe shprehu nderim dhe respekt
për ata që kanë dhënë jetën e tyre në krye te detyres.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
SHBA-të festojnë 234 vjetorin e pavarësisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika e huaj-
Kërce tek:  
Free forum | Society and Culture | Misc | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com