ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Berisha: Koalicioni PD-LSI i suksesshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Berisha: Koalicioni PD-LSI i suksesshëm   Tue Jul 06, 2010 2:44 am

Kryeministri
Sali Berisha theksoi sot se koalicioni PD-LSI ia doli të realizojë me
seriozitetin më të madh programin dhe premtimet e tij.

Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë
Demokratike, shefi i qeverisë përshëndeti përvjetorin e krijimit të
koalicionit qeverisës me Lëvizjen Socialiste për Integrim. “Përshëndes
në emër të maxhorancës të gjithë ata drejtues dhe veprimtarë të forcave
politike të këtij koalicioni për vendimin e shkëlqyer që morën 1 vit më
parë, për t’i dhënë vendit qeverinë me spektrin më të gjerë të mundshëm
dhe për të mobilizuar në qeverisje forcat më eficente”, tha Berisha.

Kreu
i ekzekutivit veçoi promovimin e mëtejshëm të reformave ekonomike, si
mekanizëm kryesor për një zhvillim të qëndrueshëm të vendit edhe në
kohërat më të stuhishme të financave dhe ekonomisë botërore. Mbajtja dhe
respektimi i parimeve të mëdha të kohezionit social edhe në kushtet e
vështirësive më të mëdha, sipas kryeministrit dëshmoi se koalicioni jo
vetëm ia doli t’u përmbahet parimeve të shpallura, por përcaktoi në
veprimtarinë e tij një perspektivë afagjatë të madhe në interesin më të
mirë të qytetarëve shqiptarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Berisha: Koalicioni PD-LSI i suksesshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | Society and Culture | Misc | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs