ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Kundërpërgjigjet Izraeli: Nuk do kërkojmë falje kurrë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Kundërpërgjigjet Izraeli: Nuk do kërkojmë falje kurrë   Tue Jul 06, 2010 2:52 am

Jerusalem
– Pas ultimatumit turk për të kërkuar falje përgjigjet Izraeli. “Nuk do
të kërkojmë falje kurrë”, deklaroi sot një zyrtar i lartë i zyrës së
kryeministri izraelit, beniamin Netanjahu.

"Izraeli nuk do të kërkojë kurrë falje për
përpjekjen e tij në mbrojtje të shtetasve të vet. Ushtarët tanë të rinj
kanë të drejtën të mbrojnë jetën e tyre ndërkohë që ajo ekspozohet ndaj
një rreziku të menjëhershëm përballë një bande horrash që përpiqet t'i
sulmojë", u shpreh zyrtari i lartë pa bërë publik identitetin e tij.


"Kemi të drejtë të ndalojmë mbërritjen e armëve nga Irani drejt
Rripit të Gazës", këmbënguli zyrtari në përgjigje ndaj ministrit të
jashtëm turk, Ahmet Davutollu, i cili ka kërcënuar se nëse Izraeli nuk
kërkon falje, Turqia do të ndërpriste marrëdhëniet me Izraelin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Kundërpërgjigjet Izraeli: Nuk do kërkojmë falje kurrë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika e huaj-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs