ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Maradona e Dunga? Dy idiotë”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: “Maradona e Dunga? Dy idiotë”   Tue Jul 06, 2010 3:00 am

Fantazisti
holandez ka lëshuar fjalë të rënda në drejtim të dy trajnerëve, duke
ngritur në qiell teknikun e kombëtares tulipane, Bert van Marvijk.

Në faqet e revistës holandeze “Helden”, Shnajder
nuk është kursyer aspak në opinionin e tij mbi Maradonën dhe Karlos
Dungën. “Është bukur kur ke dikë që të drejton me qetësi dhe nuk përhap
panik. Edhe pse ishim në disavantazh ndaj Brazilit, qëndruam të qetë.
Parapëlqej një si ai (Van Marvijk g.s), sesa dy idiotë si ata”, u shpreh
mesfushori që po shkëlqen me Holandën në botërorin e Afrikës së Jugut.

Por
menjëherë lojtari ka korrigjuar përmbajtjen e intervistës, duke u
justifikuar me faktin që “ka pasur një keqkuptim të madh në përkthimin e
fjalëve të mia. Në intervistë nuk i jam referuar drejtpërsëdrejti
Maradonës dhe Dungës, për të cilët kam respekt jo vetëm për atë që kanë
bërë si futbollistë, por edhe për punën e tyre si trajnerë. Thjesht kam
folur për ndryshimet midis trajnerëve, sepse nuk janë të gjithë njëlloj.
Më vjen keq për keqinterpretimin”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
“Maradona e Dunga? Dy idiotë”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SPORT :: Sporti-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog