ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Vlorë, aksioni kundër ndërtimeve pa leje has rezistencë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Vlorë, aksioni kundër ndërtimeve pa leje has rezistencë   Tue Jul 06, 2010 2:40 pm

Vlorë –
Aksioni i Policisë së Bashkisë së Vlorës për prishjen e ndërtimeve pa
leje ka hasur në kundërshtimin e disa pronarëve të objekteve.

Ky aksion ka për qëllim shembjen e ndërtimeve që
pengojnë projektet infrastrukturore në qytetin bregdetar. Kundërshtimi i
pronarëve është hasur në segmentin rrugor pranë shkollës së muzikës, ku
paraditen e sotme Policia Bashkiake në bashkëpunim me atë të Rendit
ndërmorën aksionin.

Policia ka shoqëruar disa prej rezistuesve,
dhe më pas aksioni ka vijuar normalisht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Vlorë, aksioni kundër ndërtimeve pa leje has rezistencë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme ne vendi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs