ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 1 mld euro nga emigrantët shqiptarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: 1 mld euro nga emigrantët shqiptarë   Tue Jul 06, 2010 3:01 pm

Sipas raportimeve të
mediave, emigrantët shqiptarë kanë futur në vendin fqinj rreth 1 miliard
euro, shifër me të cilën qeveria mendon të mbulojë deficitet.

Fluksi i kthimit të emigrantëve në vendin e tyre ka nisur këtë muaj
dhe me paratë e sjella pritet që të rimëkëmbet qarkullimi ekonomik në
Maqedoni.

Gjithashtu, ekspertët vlerësojnë se remitancat janë shumë të
rëndësishme edhe për konsumin e ekonomive familjare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
1 mld euro nga emigrantët shqiptarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Hapsira Shqiptare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog