ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Londra-Berlini-Abu Dabi nuk furnizojnë avionët iranian

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Londra-Berlini-Abu Dabi nuk furnizojnë avionët iranian   Wed Jul 07, 2010 12:56 am

Teheran -
Aeroportet e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe të Emirateve të
Bashkuara Arabe refuzuan të furnizojnë me karburant avionët e linjës
iraniane.

Lajmi bëhet i ditur nga një përfaqësues i
Shoqërisë së Kompanive Ajrore Iraniane.

"Që prej javës së kaluar,
pas miratimit të sanksioneve të njëanshme dhe sanksionet amerikane
kundër Iranit, aeroportet e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Emirateve
të Bashkuara Arabe refuzuan të furnizojnë me karburant avionët
iranianë'', deklaroi Mehdi Aliyari, sekretar i Shoqërisë së Kompanive
Ajrore Iraniane, cituar nga agjencia e lajmeve ''Isna''.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Londra-Berlini-Abu Dabi nuk furnizojnë avionët iranian
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog