ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Papandreu: Greqia në asnjë mënyrë nuk do ti shesë ishujt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Papandreu: Greqia në asnjë mënyrë nuk do ti shesë ishujt   Wed Jul 07, 2010 7:54 pm

Athinë - Kryeministri grek, Jorgos Papandreu, deklaroi se Greqia nuk do t’i shesë ishujt e saj në asnjë mënyrë, pasi ata janë burim i të ardhurave që shteti helen kërkon t’i shfrytëzojë.
Këtë deklaratë kryeministri grek e bëri gjatë një interviste për televizionin italian "Rai Uno", duke hedhur poshtë spekulimet e publikuara nga gazeta britanike "The Guardian", sipas së cilës Greqia do të shiste disa ishuj për shkak të krizës së rëndë në të cilën ndodhet vendi ballkanik.

"Greqia duhet të ndryshojë ekonominë e saj në mënyrë radikale dhe secili që do të blejë obligacione shtetërore duhet të jetë i sigurt se ka bërë një investim të sigurt", theksoi Papandreu në intervistën për "Rai Uno"-n.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Papandreu: Greqia në asnjë mënyrë nuk do ti shesë ishujt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Free forum | Society and Culture | Misc | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs