ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

  Pretendimi interesant i gazetës izraelite

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Pretendimi interesant i gazetës izraelite   Wed Jul 07, 2010 11:57 pmE përditshmja izraelite “Yedioth Ahranot” shkruan se pas sulmit izraelit mbi flotiljen me ndihma me 31 maj, ku humbën jetën 9 shtetas turq,Presidenti i Izraelit dhe ai i Turqisë kanë kontaktuar me njëri-tjetrin lidhur me një takim të mundshëm.
Gazeta pretendon se është arritur një marrëveshje mes Presidentit turk, Abdullah Gyl dhe atij izraelit, Shimon Peres, që të takohen në një vend të tretë, por më pas kjo nuk ndodhi.

Gazeta thekson se Gyl ka shkëmbyer mesazhe me Peresin tre dit pas sulmit në anijen “Mavi Marmara” dhe kanë diskutuar mundësinë e takimit në një vend të tretë.

Sipas gazetës izraelite të dy Presidentët kanë shprehur dëshirën e tyre që në takim të merrnin pjesë dhe kryeministrat Benjamin Netanjahu dhe Rexhep Tajip Erdoan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Pretendimi interesant i gazetës izraelite
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika e huaj-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com