ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Opozita braktis mbledhjen e Komisionit të Ligjeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Opozita braktis mbledhjen e Komisionit të Ligjeve   Thu Jul 08, 2010 12:13 amTiranë – Anëtarët socialistë të Komisionit të Ligjeve braktisën sot mbledhjen ku po shqyrtoheshin relacionet për dekretet e Presidentit të Republikës, mbi emërimet e tre anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë.
Përkatësisht, emrat e tre anëtarëve të rinj janë Medi Bici, Sokol Çomo dhe Vexhi Muçmataj. Para shqyrtimit të relacionit për tre dekretet, deputetët opozitarë kërkuan shtyrjen e tyre për ditën e hënë, por kjo u kundërshtua nga maxhoranca.

Nënkryetari socialist i komisionit Fatmir Xhafaj u shpreh, se komisionit i duhet dhënë legjitimiteti i duhur. Ndërsa deputeti tjetër i PS-së, Pandeli Majko e quajti fyes qëndrimin e shumicës ndaj tre kandidatëve për anëtarë të Gjykatës së Lartë.

Emrat e propozuar nga kreu i shtetit për postet vakante në institucionin më të lartë gjyqësor në vend gjatë kësaj jave u dëgjuan në seanca të veçanta në komisionin e ligjeve, ku deputetët i drejtuan pyetje lidhur me karrierën e tyre profesionale, integritetin e tyre në gjyqësor, etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Opozita braktis mbledhjen e Komisionit të Ligjeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog