ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Irani lëshon një satelit hapësinor në fund të gushtit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Irani lëshon një satelit hapësinor në fund të gushtit   Thu Jul 08, 2010 12:16 am


Teheran - Ministri iranian i Telekomunikacionit, Reza Taghipour, njoftoi sot se Irani do të lëshojë një satelit të ri, përgjatë javës së fundit të gushtit.
"Sateliti ''Rasad 1'' (Vëzhgimi) do të lëshohet në hapësirë nga një raketë iraniane gjatë ''javës qeveritare", periudhë ku kremtohen arritjet e qeverisë dhe zhvillohet gjatë javës së fundit të gushtit,'' u shpreh Taghipour për agjencinë e lajmeve Mehr.

Sipas ministrit iranian të telekomunikacionit, ky lëshim do të përbëjë "arritjen e fundit" të Iranit në fushën e teknologjisë hapësinore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Irani lëshon një satelit hapësinor në fund të gushtit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog