ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Norvegji, pranga 3 të dyshuarve për lidhje me al-Kaedën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Norvegji, pranga 3 të dyshuarve për lidhje me al-Kaedën   Thu Jul 08, 2010 8:53 pm


Oslo - Policia e norvegjeze njoftoi sot arrestimin e tre personave të dyshuar për lidhje me rrjetin terrorist Al-Kaeda. Të arrestuarit janë të dyshuar për planifikime sulmesh dhe për kontakte me njerëz, që gjenden nën hetime në Shtetet e Bashkuara dhe në Britani.
"Policia e sigurisë publike arrestoi tre persona të dyshuar për përgatitjen e akteve terroriste'', njoftoi policia norvegjeze e sigurisë publike (PST).

Më tej, theksohet se “ky grup ka pasur lidhje me njerëzit jashtë, që mund të jenë të ndërlidhur me Al-Kaedën, dhe me njerëzit e përfshirë në hetime në vendet e tjera, përfshirë edhe Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Norvegji, pranga 3 të dyshuarve për lidhje me al-Kaedën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Free forum | Society and Culture | Misc | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com