ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Berisha përshëndet rezolutën e miratuar nga PE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Berisha përshëndet rezolutën e miratuar nga PE   Thu Jul 08, 2010 8:59 pm


Tiranë – Kryeministri Sali Berisha përshëndeti rezolutën e Parlamentit Evropian për Shqipërinë, ku kërkohet kapërcimi i krizës politike në vend.
"Kjo rezolutë i kushtoi Kosovës dhe Shqipërisë vëmendjen më të madhe dhe shqiptarët kanë qenë të pranishëm më shumë se kurrë ne Parlamentin Evropian", deklaroi Berisha disa minuta pas miratimit të rezolutës, në Kuvend.

Berisha garantoi se qeveria shqiptare mbetet e vendosur të ndërmarrë cdo reformë, të zbatojë cdo ligj, cdo vendim që integrimi i vendit në BE, të jetë i merituar dhe i pandalshëm.

"Parlamenti kërkon hetimin e materialeve të votimit të zgjedhjeve të 28 qershorit, dhe e përcakton këtë objekt hetimi të komisionit parlamentar, si dhe përmend amendamentet për zgjedhjet e ardhshme. I bëj thirrje opozitës që të nisim së bashku shqyrtimin e materialeve të votimit", u shpreh Berisha.

Kreu i qeverisë premtoi sërish shumicën dhe drejtimin e komisionit nga opozita, ashtu sic kërkohet edhe në rezolutë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Berisha përshëndet rezolutën e miratuar nga PE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog