ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FMN-ja i kërkon SHBA-së shkurtimin e defiçitit buxhetor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: FMN-ja i kërkon SHBA-së shkurtimin e defiçitit buxhetor   Thu Jul 08, 2010 9:40 pm


Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka bërë thirrje SHBA-ve të marrë masa të shkurtojë defiçitin buxhetor, por pa rrezikuar rimëkëmbjen e brishtë ekonomike.
Presidenti Obama së fundi ka premtuar se brenda tre viteve defiçiti buxhetor i vendit të tij do të përgjysmohet.
Në qershor borxhi i SHBA-ve arriti shifrën rekord prej 13 trilionë dollarësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
FMN-ja i kërkon SHBA-së shkurtimin e defiçitit buxhetor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Ekonomia dhe Biznesi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com