ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Turqi, prodhimi industrial rritet me 15,6%

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Turqi, prodhimi industrial rritet me 15,6%   Thu Jul 08, 2010 9:45 pm


Vazhdon rimëkëmbja e ekonomisë turke.
Instituti i Statistikave të Turqisë deklaroi Indeksin e Prodhimit Industrial, që është edhe një nga treguesit e rëndësishëm të rritjes ekonomike. Sipas shifrave të publikuara prodhimi industrial në muajin maj u rrit me 15,6%. Krahasuar me muajin paraardhës u shënua një rritje 1,9%.
Vlerësuar në bazë të sektorëve rritja më e lartë u realizua në industrinë e prodhimit, 16,5%.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Turqi, prodhimi industrial rritet me 15,6%
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Ekonomia dhe Biznesi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog