ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Depresioni, ja si luftohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Depresioni, ja si luftohet   Thu Jul 08, 2010 10:09 pm


Depresioni mund të kurohet dhe nëpërmjet tryezës, por jo duke ngrënë çokollata apo ushqime të tjera të ngjashme me të, por peshk të pasur me yndyrnat omega-3. Diçka e tillë është konfirmuar nga një studim kanadez i cili saktëson se në veçanti, salmoni dhe toni janë konsideruar si ilaçet më të reja kundër depresionit.Është testuar ndikimi i dy omega-3 (EPA dhe DHA) në 432 pacientë me depresion. Në tetë javë, omega-3 ka ndikuar në uljen e depresionit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Depresioni, ja si luftohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MJEKSIA :: Njeriu dhe shendeti-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com