ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

  Kukës, makina bie në humnerë, dy të vdekur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Kukës, makina bie në humnerë, dy të vdekur    Fri Jul 09, 2010 10:29 pm


09:09
Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave e gjithë ngjarja nisi me një pengmarrje me qëllim zhvatjen e parave të një personi
Burimi: Top Channel
Një aksident i rëndë është regjistruar në Kukës rreth ores 01:00 pas mesnate, ku dy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë pasi makina e tyre ka rënë në greminë.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave e gjithë ngjarja nisi me një pengmarrje me qëllim zhvatjen e parave të një personi.

Sipas burimeve, shtetasit Erion Xhahu dhe Vullnet e Urim Mërguti morën peng 27 vjecarin Samit Mata. Ky i fundit tregtonte skrap dhe pengmarrësit arritën t’i grabisnin 3 milionë lekë, sqarojnë burimet.

Sipas tyre, pas grabitjes tre autorët dhe viktima janë larguar në bordin e një automjeti dhe kur kanë përshkuar 5 kilometra nga shtëpia e pengut kanë rënë në greminë, në vendin e quajtur Kthesa e Kalimashit.

Për pasojë shtetasit Erion Xhahu dhe Vullnet Mërguti kanë humbur jetën, ndërsa dy personat e tjerë Samit Mata dhe Urim Mërguti ndodhen në gjëndje të rëndë në spitalin e Kukësit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Kukës, makina bie në humnerë, dy të vdekur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme ne vendi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog