ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Shkodër, goditet aktiviteti i paligjshëm i lotarive

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Shkodër, goditet aktiviteti i paligjshëm i lotarive   Fri Jul 09, 2010 10:52 pm


Shkodër – Policia e Shkodrës finalizoi me sukses operacionin e koduar “Lotaria e Fundit”, duke bllokuar e aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit, në kuadër të operacione të vazhdueshme në qytet kundër këtij aktiviteti.
Policia lokale bën të ditur se, si rezultat i këtij operacioni nga Sektori Kundër Krimit Financiar, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor, gjatë kontrolleve u sekuestruan 44 aparatura të lojërave të fatit dhe 1 Rulete.

Nga ana e policisë u kryen të gjitha veprimet e duhura proceduriale dhe materialet në ngarkim të shtetasve që ushtrojnë aktivitet të paligjshëm të lojërave do t’i kalojnë në gjendje të lirë, Prokurorisë Rrethit për veprën penale të “Organizimit të lotarive të palejuara”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Shkodër, goditet aktiviteti i paligjshëm i lotarive
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme ne vendi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs