ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fillon rekonstruktimi i vendkalimit kufitar në Bllacë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Fillon rekonstruktimi i vendkalimit kufitar në Bllacë   Mon Jul 12, 2010 1:11 am


Në vendkalimin kufitar Bllacë me Kosovën do të vihet sot gurthemeli për rekonstruimin e kësaj pike kufitare. Rekonstruimi realizohet me Marrëveshjen për ndërtimin e pjesës së udhëtarëve të këtij vendkalimi, të financuar nga mjetet e Bankës Botërore në kuadër të projektit për lehtësimin e tregtisë dhe transportit në Evropën Juglindore. Punimet do të realizohet nga ndërmarrja ndërtimore “Granit” SHA, ndërsa realizimi i plotë i projektit do të bëhet për 14 muaj. Në ceremoninë e vënies së gurthemelit do të marrin pjesë zyrtarë të lartë të Qeverisë së Maqedonisë. Rekonstruimi do të plotësojë të gjitha kushtet dhe standardet që kjo pikë kufitare të jetë bashkëkohore dhe me një infrastrukturë moderne, që do të jetë në shërbim të lëvizjes së lirë dhe qarkullimit të mallrave, në përputhje me nevojat e bizneseve dhe qytetarëve. Projekti parasheh që të vendosen katër linja për hyrje dhe 3 linja për dalje si dhe ndërtimi i objektit modern për administratën doganore dhe policore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Fillon rekonstruktimi i vendkalimit kufitar në Bllacë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Hapsira Shqiptare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog