ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Kinë: Google dorëzohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Kinë: Google dorëzohet   Mon Jul 12, 2010 1:37 am


Pekini ka konfirmuar zgjatjen e licencës së kompanisë Google në Kinë.
Ky hap ka ardhur pasi gjiganti amerikan i internetit ka rënë dakord muajin e kaluar që të ndalojë kalimin automatik të përdoruesve të kësaj faqe në faqet e pacensuruara në Hong Kong.
Muaj më parë, Google dhe Qeveria kineze u përplasen rreth lirisë së përdorimit të internetit në këtë vend.
Marrëveshja e fundit bën që përdoruesit e Google në Kinë të bëjnë kërkime shtesë, që të mund të kenë qasje në faqet në Hong Kong.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Kinë: Google dorëzohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCE DHE INFORMATIKE :: Teknlologjia & Informatika-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog