ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Pesë miliardë shfrytëzues të celularëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Pesë miliardë shfrytëzues të celularëve   Mon Jul 12, 2010 1:38 am

Ka arritur në 5 miliardë numri i përdoruesve të telefonave celularë, njoftoi kompania suedeze e telefonisë, Ericsson. Sipas saj, çdo ditë regjistrohen rreth 2 milionë abonentë të rinj në mbarë botën.
Ekspertët e kompanisë në fjalë llogarisin që deri në vitin 2020, bota do të ketë 50 miliardë shfrytëzues të telefonave celularë dhe të pajisjeve të tjera që lidhen me rrjetet mobile.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Pesë miliardë shfrytëzues të celularëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCE DHE INFORMATIKE :: Teknlologjia & Informatika-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog