ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 G20 merr masa të nxitë ekonominë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: G20 merr masa të nxitë ekonominë   Tue Jun 29, 2010 2:12 am

Liderët e grupit G20 janë
dakorduar që t’i reduktojnë deficitet dhe të ndjekin “politika miqësore
të rritjes” ekonomike.

Në deklaratën e përbashkët pas takimit në Toronto të Kanadasë,
prioriteti i G20 thuhet të jetë ulja e borxhit dhe shpenzimeve
afatshkurta për nevojat e karburantit.

Deklarata thotë se “ekonomitë e zhvilluara u janë përkushtuar planeve
për përgjysmimin e deficiteve deri në vitin 2013, dhe stabilizimin apo
reduktimin e borxhit të qeverisë deri në vitin 2016”.

| 28.06.2010Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
G20 merr masa të nxitë ekonominë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Ekonomia dhe Biznesi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog