ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 U kapën me 5,5 kg “heroinë”, nga ekpertiza rezulton paracetamol

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: U kapën me 5,5 kg “heroinë”, nga ekpertiza rezulton paracetamol    Mon Jul 12, 2010 11:57 pm

18:46
Fluturim Syla dhe Artur Murati u ndaluan 19 ditë më parë në rrugën “Don Bosko” me 5,5 kg “pluhur të bardhë”
Burimi: Klan

Burimet zyrtare të Prokurorisë së Tiranës saktësuan se po kryhen verifikimet e fundit të dosjes penale të dy adoleshentëve, Fluturim Syla dhe Artur Murati të ndaluar 19 ditë më parë në rrugën “Don Bosko” me 5,5 kg “pluhur të bardhë”. Nga analizat e ekspertëve rezultoi se lënda që transportonin të rinjtë ishte paracetamol i grirë, ç’ka bëri që prokurori i çështjes të rishikojë pozicionin e të akuzuarve. Me përfundimin e akt–ekspertimit, vepra penale për “prodhim, mbajtje dhe shitje të lëndës narkotike“ bie poshtë, çka ka bërë që akuza të mbyllë dosjen. Në ditët që vijojnë, pritet që Gjykata e Shkallës së Parë, me kërkesë të Prokurorisë të urdhërojë lirimin e dy të rinjve, pasi nuk kanë konsumuar veprën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
U kapën me 5,5 kg “heroinë”, nga ekpertiza rezulton paracetamol
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme ne vendi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog