ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Eurostat: Ushqimet ne Shqiperi, rreth 30% më të ulta se mesatarja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 37
Data e Regjistrimit : 26/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Eurostat: Ushqimet ne Shqiperi, rreth 30% më të ulta se mesatarja   Tue Jun 29, 2010 12:05 am

28
QerCmimet
e ushqimeve dhe pijeve joalkoolike jane 28% me te ulta se mesatarja
evropiane, nderkohe qe ne vende si Maqedonia keto arrijne deri ne 48% me
te ulta, Bullgaria 32%, Rumania 34%, Turqia 23%, Bosnja 23%, Mali i Zi
21%.

Qumeshti,
vezet dhe djathi kane nderkohe cmime shume afer mesatares evropiane
duke qene vetem 10% me te ulta.
Ndersa persa i perket pijeve alkoolike ato jane vetem 8% me te ulta
se mesatarja evropiane.
Cmimet me te ulta krahasuar me mesataren evropiane jane per produktet
e duhanit te cilat jane 67% me te lira.
Nga ana tjeter, cmimet me te larta per ushqime, krahasuar me
mesataren evropiane, regjistrohen ne Norvegji, Zvicer dhe Danimarke.
Shikoni bashkangjitur tabelen e plote te publikuar nga Eurostat.
ikub.al
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Eurostat: Ushqimet ne Shqiperi, rreth 30% më të ulta se mesatarja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Ekonomia dhe Biznesi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog