ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Banorët në protestë: 19-vjeçari nuk përdhunoi minorenen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Banorët në protestë: 19-vjeçari nuk përdhunoi minorenen   Wed Jun 30, 2010 3:50 pm

Lushnjë –
Banorët e fshatit Kolonjë të Lushnjës kanë dalë në protestë sot në
mbrojtje të 19-vjeçarit, arrestuar një ditë më parë si i dyshuar për
dhunimin seksual të vajze 9-vjeçare.

Sipas banorëve, nuk është 19-vjeçari autor i
ngjarjes dhe nëse kjo rezulton e vërtetë, atëherë policia duhet të mbajë
përgjegjësinë e saj pasi e ka dëmtuar publikisht të riun.

Banorët
kanë akuzuar forcat e rendit se kanë arrestuar të riun në mënyrë të pa
drejtë dhe se kanë kërkuar drejtësi për këtë rast. Ata kanë protestuar
para komunës Kolonjë, duke i kërkuar kreut të saj të ndërhyjë për
ngjarjen.

I arrestuari F. Hoxha, aktualisht ndodhet në dhomat e
paraburgimit të policisë në qytetin e Lushnjës. Vajza e vogël e dhunuar
ndodhet ende në spitalin Universitar në Tiranë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Banorët në protestë: 19-vjeçari nuk përdhunoi minorenen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme ne vendi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog