ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Papunësia në Gjermani, me të ulëta që nga 2008

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Papunësia në Gjermani, me të ulëta që nga 2008   Wed Jun 30, 2010 3:57 pm

Berlin -
Tregu i punës në Gjermani po shfaq sinjale të reja përmirësimi. Gjatë
muajit qershor numri i të papunëve është reduktuar me 21 mijë persona.

Me shifrat e fundit njoftohet se Gjermani ka 3.23
milionë, i cili është niveli më i ulët që prej dhjetorit 2008.
Megjithëse parashikimet ishin që të papunët të reduktoheshin me 30 mijë
persona, shenjat e fundit shihen si tepër pozitive për ekonominë
gjermane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Papunësia në Gjermani, me të ulëta që nga 2008
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com