ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Ja avioni super i shpejtë i së ardhmes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Ja avioni super i shpejtë i së ardhmes   Wed Jun 30, 2010 4:15 pm

Firma
amerikane Lockeed-Martin ka zhvilluar dizajnin e avionit super sonik të
së ardhmes.

Në ndryshimet e bëra nga kompania, avioni super
sonik, duke përdorur motorin “V të përmbysur” në pjesën e krahëve
minimizon mundësinë e shpërthimeve të mundshme gjatë fluturimeve të
gjata.

Ky dizajn i ri i Lockheed-Martin ka hyrë në mesin e
projekteve që do të financohen dhe vihen në përdorim gjatë periudhës
2030-2035 nga Administrata e Hapësirës Aeronautike të SHBA-ve (NASA) dhe
nga Drejtoria e Misionit të Kërkimit të Hapësirës Aeronautike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Ja avioni super i shpejtë i së ardhmes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCE DHE INFORMATIKE :: Teknlologjia & Informatika-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog