ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Meta: Statusi dhe kufijtë e Kosovës janë të pakthyeshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Meta: Statusi dhe kufijtë e Kosovës janë të pakthyeshëm   Thu Jul 01, 2010 9:08 pm

Tiranë –
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ilir Meta rikonfirmon se Shqipëria
mbështet fuqishëm shtetin e pavarur e sovran të Kosovës dhe integritetin e tij
territorial.
Sipas kryediplomatit shqiptar, statusi i Kosovës dhe kufijtë e
saj janë çështje të mbyllura përfundimisht dhe të pakthyeshme. “Idetë për ndarje
të Kosovës apo shkëmbim territoresh përbëjnë një rrezik serioz për paqen,
sigurinë dhe stabilitetin, jo vetëm në Kosovë, por në tërë rajonin tonë e më
gjerë”, deklaron z. Meta.

“Shpreh bindjen se rruga për realizimin e
aspiratës sonë të përbashkët evropiane dhe euroatlantike kalon vetëm përmes
respektimit të plotë të kufijve ekzistues, tërësisë territoriale të
njëri-tjetrit, si dhe përmes forcimit të bashkëpunimit rajonal”, shprehet
ministri i Jashtëm, Ilir Meta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Meta: Statusi dhe kufijtë e Kosovës janë të pakthyeshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Politika shqipetare-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com