ForumHomeRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ankaraja konfirmon takimin e fshehtë Davutollu-Eliezer

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Ankaraja konfirmon takimin e fshehtë Davutollu-Eliezer   Thu Jul 01, 2010 9:20 pm

Ankara
– Burime zyrtare turke konfirmuan sot se ministri i Jashtëm turk, Ahmet
Davutollu dhe ministri izraelit i Tregtisë, Benyamin Ben Eliezer u
takuan në fshehtësi në Bruksel për të kapërcyer krizën mes dy vendeve që
prej vrasjes së nëntë shtetasve turq në anijen “Mavi Marmara”.

''Takimi u zhvillua dje në Bruksel me kërkesë të
Izraelit'', deklaroi zyrtari turk, në kundërshtim me njoftimet që vinin
nga Izraeli, sipas të cilave, takimi është kërkuar nga pala turke.

Ky
ishte takimi i parë izraelito-turk në nivel ministror që prej sulmit
izraelit të 31 majit kundër një flotiljes me ndihma për Gazën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Ankaraja konfirmon takimin e fshehtë Davutollu-Eliezer
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA, EKONOMIA DHE BISNESI :: Lajme nga Bota-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog