ForumHomeRegjistrohuidentifikimiShare | 
 

 Njeriu që shikon më shumë futboll

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatjon
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 215
Data e Regjistrimit : 29/06/2010
Vendodhja : Europa

MesazhTitulli: Njeriu që shikon më shumë futboll   Thu Jul 01, 2010 9:28 pm

Johanesburg
- Thulani Ngcobo, tifoz i zjarrtë futbolli, ka hyrë në librin e
rekordeve “Guinness” në kategorinë e “njerëzve që kanë parë më shumë
ndeshje të një kampionati botëror futbolli”.

29-vjeçari ka qenë i pranishëm në nëntë stadiume,
në tetë qytete të ndryshme dhe ka kaluar 1800 minuta (30 orë) duke parë
këto ndeshje. Ai e mori çmimin pasi kishte parë edhe ndeshjen e 21-të,
atë mes Kilit dhe Spanjës.

Ngcobo tha se qëllimi i tij është të
shohë 38 ndeshje deri në fund të kampionatit botëror, më 11 korrik. Deri
në fund të këtij rrugëtimi ai do të bëjë 17 mijë kilometra dhe do të
kalojë 3400 minuta (56,6 orë) në 10 stadiume dhe në nëntë qytete, ku
luhen ndeshjet e Kupës së Botës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.botashqip.com
 
Njeriu që shikon më shumë futboll
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ARGETIM DHE ZBAVITJE :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com